Doprava k objednávce nad 2500 Kč ZDARMA!

Iva Černínová: Školení mi velmi pomohla!

....pokračování rozhovoru.

Ivi, co bys poradila dalším stylistkám?

Každý třeba netouží po tom mít nutně Exclusive salon. Mně samotné to přineslo hodně, včetně nových klientek. Takových, které nezajímá jen cena a to, jestli je vezmu ještě dnes. A musím říct, že třeba i tohle označení hrálo roli při jejich rozhodování, protože to je nejen ocenění pro Vás, ale pro klientku je to známka a záruka kvality. Jestli tohle označení smysl má nebo ne, to je na každé stylistce.

Věc, kterou bych ale všeobecně doporučila všem je, abyste se zamyslely i nad tím, co třeba Vaše zdraví, co Váš osobní život... Samotnou mě tohle dohnalo v podobě velkých problémů s rukama a očima. Ta práce jako taková Vám ale to zdraví nezničí, ničíme si ho samy tím obrovským objemem práce, kdy chceme vyhovět všem a nejlépe ještě máme strach se důstojně ohodnotit. A na sebe úplně zapomínáme. Pracujeme mnoho hodin denně, často i bez jakékoli pauzy a ono se to někde potom projeví.
Hodně se také i mezi svými kamarádkami z podobných oborů setkávám s tím, že ceny se určují tak nějak od boku a to je podle mě taky veliký problém. Vždyť cena přece musí vycházet z mých nákladů a z toho, kolik chci například za hodinu práce pro sebe a ne podle toho, za kolik kdo pracuje vedle a potom čekat, co mi na konci měsíce zbyde nebo jestli vůbec něco. Koho by toto téma zajímalo, doporučuji knihu Kouzlo ceny od Magdaleny Čevelové.

Kolik máš kurzů, protože ve VIOLET Lashes jsi známá jako rekordmanka v počtu jejich absolvování.

Prý ano :-D, kurzů mám 12, poslední je novinka Libelle style.

Procentuálně, kolik investuješ do kurzů a kolik peněz ti to přinese nazpátek?

Porovnala jsem si poslední dva roky a v průměru do vzdělání investuju asi 2,5 % tržby, přičemž za poslední rok od Exclusive a nového ceníku se mi tržba zvedla asi o 20 %. Nutno doplnit, že nedělám jen řasy. Kdyby tomu tak bylo, klidně to mohlo být 30 %. A to nejdůležitější je, že už ani nepracuju v tak šíleném tempu jako dříve.

Co tě na školeních baví?

Pro mě je hlavně ta teorie. Tam já si ráda dělám poznámky atd., kámen úrazu je vždy praktická část, kde pravidelně nepředvedu téměř nic, holky školitelky už mě, stresaře, znají :-D. Potřebuju si pak vše vyzkoušet až v klidu u sebe ve svém prostředí. Na prvním školení objemu jsem měla strach, že odejdu bez certifikátu.

Proč je pokládáš za důležité?

Tak ono je potřeba se udržovat „v obraze“. Dopředu jdou jak materiály, tak techniky a pokud chceme nabízet kvalitní služby, dobře si je ohodnotit, tak tohle jde prostě ruku v ruce.

Co ti dala, že na ně chodíš opakovaně?

Já jsem nikdy z VIOLET Lashes školení neodcházela zklamaná. S obrovským bolehlavem ze všech nových informací ano, ale vždycky taky s dávkou motivace a nadšení. A stalo se mi například u Filleru, že jsem po nějaké době začala mít pocit, že mám rezervy. A s tím je potřeba něco dělat. Proto jdu na školení klidně znova. Každé je jiné a na prvním jsem získala ponětí o službě jako takové, ale potom v praxi člověk narazí třeba na komplikovanější případy nebo Vás ta technika tak nadchne, že prostě chcete být ještě lepší a podruhé už se zaměříte na jiné věci a detaily.

... poslední část přineseme zase příště. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz